Harnaam Kaur annak ellenére érzi boldognak, szépnek, és nőiesnek magát, hogy policisztás petefészek szindrómája miatt arcán a férfiakéhoz hasonlító fekete szakáll, karjain és mellkasán pedig erős szőr nő.
Persze nem volt ez mindig így: a lány olyannyira kétségbe volt esve szakálla és testszőrzete miatt, hogy az öngyilkosságot fontolgatta. Hiába borotválta az arcát, rengetegen gúnyolták, sorra kapta a beszólásokat, miközben nem tehet arról, hogy gyógyíthatatlan betegségben szenved. Végül Harnaam úgy döntött, a szomorkodásra fordított energiáit inkább arra használja, hogy szép nőt varázsoljon önmagából, és megszeresse testét.
Ez olyannyira sikerült, hogy Instagram oldalán ő bátorít másokat, azóta férjhez ment – szakállasan! -, nemrég pedig egy nyílt levelet írt egykori önmagának arról, hogy szeresse magát szakállal együtt is.

Részlet a levélből: Kedves Kicsi-én, olyan régen nem nem beszéltem már hozzád. Idősebb-te vagyok, én írom neked ezt a levelet, és csak remélem, hogy jól vagy. Látom, milyen küzdelmeid vannak. Látom a szemedben, hogy úgy érzed, sehová sem tartozol. Látom, hogy a lelkedben harcok dúlnak, és szükséged van néhány tanácsra. Reszketsz, ha emberek előtt kell mutatkoznod, megborzongsz, ha egy idegen ér hozzád, és élettelen testedet magaddal cipeled, akárhová is mész.
Milyen betegség a policisztás petefészek szindróma?
A PCOS egy mozaikszó, jelentése policisztás ovárium (petefészek) szindróma. Bár az elnevezés csak a petefészekre utal, valójában igen összetett, több szervet érintő betegségről van szó. Alapvetően egy hormonális betegség, amelyre jellemző a férfi nemi hormonnak, az androgénnek a túlsúlya. A jellemző panaszok egyike a fokozott szőrnövekedés, mely nem csak a végtagokon, hanem a mellkason és az arcon is jelentkezik. Gyakran erősen pattanásos bőr és túlsúly jellemzi az érintett nőket. A PCO-szindrómás nők jellemzően vérzészavarral küszködnek. Menstruációjuk a normálisnál sokkal ritkább, vagy egyáltalán nincs. Hosszabb távon problémát okozhat a meddőség is.
A betegségről itt olvashatsz részletesen: Webbeteg
Forrás: Dailymail
Ha úgy érzed, segítségre lenne szükséged, tárcsázd a krízishelyzetben lévők részére rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123 telefonszámot!